In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
558856A
FREIGHTLINER CONDOR SANITATION TRUCK RADIATOR | A0520667002
Special Price
$1,067.00
Regular Price
$9,999.00
PLASTIC / ALUMINUM RADIATOR WITH 6" x 6" PTO CRANK BOX. FITS 2004-2007 CONDOR SANITATION TRUCK.
| Part Number | SKU | 558856A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 41" |
| Core Width | 28-3/8" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-3/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | A0520667002, A0520667003, A0520668005, A0520668009, A0520668011, FRE38, S8038, CTVTU82693, A0520668001, 8269, MOD3S51462G, FR51PTO, 1A19747, 3A51449, MOD3A51449G, 3S51462G, 3A51449G, 8000-38PT, 437386P, 238856, HDC011238PA |
| Notes | CORE HAS 6" x 6" PTO CRANK BOX. SEE RELATED PRODUCTS FOR OTHER RADIATOR OPTIONS FOR APPLICATION. |


