In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
559287A
FREIGHTLINER RADIATOR: 2004-2007 CONDOR SANITATION: 2006 AMERICAN LAFRANCE(W/CAT C7 ENG E)
Special Price
$711.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559287A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 41" |
| Core Width | 28-3/4" |
| Inlet | 2" UPPER RIGHT AT 3-1/2" |
| Outlet | 2" LOWER LEFT AT 3-1/2" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 1-9/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559287A 559287 CTVTU8270 8000-39 800039 FRE39 238649 239286 239287 A0520667000 A0520668001 A0520802001 A0520667001 3S51461G 3A51461 3S51448G A0520668000 A0520668005 238649 A05-20801-000 A0520801000 A0520668008 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. SEE RELATED PRODUCT FOR OPTIONS FOR THIS APPLICATION. |


