In stock
Part Number | SKU
44VOL30P
VOLVO VHD 2002-2007 CHARGE AIR COOLER
Special Price
$957.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44VOL30P |
|---|---|
| Make | VOLVO |
| Core Height | 32-5/16" |
| Core Width | 26" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 3-7/8" FLANGED |
| Outlet | 3-1/2" Hose Bead |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 20498132 20498138 20461083 20461079 20491834 20498136 20498140 1030282 1030282B 1050091AR 20408590 WGM30P VGDAC30Q DURVGDAC30Q DHTVG30Q 374130Q DHT30Q WGM30P FLX010626 SRMVOL30K 44VOL30K V8132 CAC315 VOL18824 VOL18824ED VOL18824N VOL18824R 222255 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |