In stock
Part Number | SKU
44VOL29F
VOLVO | MACK CHARGE AIR COOLER: VHD, CH, GRANITE
Special Price
$873.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44VOL29F |
|---|---|
| Make | VOLVO |
| Core Height | 32-1/4" |
| Core Width | 23-1/2" |
| Depth | 2-7/16" |
| Inlet | 4" FLANGED |
| Outlet | 4" FLANGED |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44VOL29F 222240 RHT084 RHT-084 20956585 21504562 M5706 376761711 22769526 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |
We found other products you might like!



