In stock
Part Number | SKU
359741
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 2940 2950 3040 3140 3141 3641 | OEM AL31238 AL37566
Special Price
$454.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359741 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE TRACTOR MODELS 2940, 2950, 3040, 3140, 3141, 3641 |
| Models | 2940 2950 3040 3140 3141 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 24-7/16" |
| Core Width | 19-7/16" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-5/8" |
| Fill Neck | 1-5/16" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AL37566 AL31238 219741 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |