In stock
Part Number | SKU
359562
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 4430 | OEM AR61879 AR60337
Special Price
$660.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: THE HYDRAULIC OIL COOLER BRACKETS ARE NOT INCLUDED.
| Part Number | SKU | 359562 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE 4430 |
| Models | 4430 BRACKETS NOT INCLUDED |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 27" |
| Core Width | 21-3/4" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2-1/4" |
| Rows | 5 |
| Depth | 3-3/8" |
| Fill Neck | 1" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AR61879 AR60337 219562 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |