In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
359968
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR(NON PRESSURIZED SYSTEM): M MT 40 320 330 | OEM AM1771T AM639T
Special Price
$438.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: M, MT, 40, 320, 330 WITH NON PRESSURIZED SYSTEMS
| Part Number | SKU | 359968 |
|---|---|
| Make | M, MT, 40, 320, 330 WITH NON PRESSURIZED SYSTEMS |
| Models | M MT 40 320 330 WITH NON PRESSURIZED SYSTEMS ONLY |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17" |
| Core Width | 15-1/4" |
| Inlet | 2-1/4" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 1-5/8" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AM1771T AM639T 219968 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |