Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359589
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: VARIOUS MODELS
Special Price
$313.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 GERMAN, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640. Order this John Deere tractor radiator (various models) today.
| Part Number | SKU | 359589 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 GERMAN, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640 |
| Models | JD400 JD401 JD480 300B 301A 302 302A 400 401 401B 401C 480 1520 1830 2020 2030 2030 GERMAN 2120 2130 2440 2630 2640 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 20-1/8" |
| Core Width | 13-1/4" |
| Inlet | 1 -1/2" |
| Outlet | 1-7/8" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-3/4" |
| Fill Neck | 1" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AR65715 AL25255 AT28810 AT20847 219589 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |