In stock
Part Number | SKU
359572
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 4555 4650 4755 (EARLY) 4850 4955 (EARLY) | OEM RE38666 AR95843
Special Price
$922.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359572 |
|---|---|
| Make | John Deere tractor models 4555, 4650, early 4755, 4850, early 4955 |
| Models | 4555 4650 EARLY 4755 4850 EARLY 4955 USE 352097 FOR MADE IN USA |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 29" |
| Core Width | 26-1/8" |
| Inlet | 2-1/4" |
| Outlet | 2-1/2" |
| Rows | 6 |
| Depth | 3-1/4" |
| Fill Neck | 1" |
| OEM | Aftermarket Numbers | RE38666 AR95843 219572 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |