In stock
Part Number | SKU
558910A
ISUZU FTR RADIATOR | 2017-2020 | OEM 8983658600
Special Price
$855.00
Regular Price
$9,999.00
This plastic aluminum radiator fits 2017-2020 Isuzu FTR box trucks and is made in the USA.
| Part Number | SKU | 558910A |
|---|---|
| Make | ISUZU |
| Material | PLASTIC | ALUMINUM |
| Framework | NO |
| Core Height | 33-1/4" |
| Core Width | 20-3/8" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-7/8" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 3/4" QUICK DISCONNECT FITTINGS LOCATED ON 18" CENTERS |
| Depth | 2-1/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 8983193442 893658600 8983661430 8-98366-143-0 238910 |