In stock
Part Number | SKU
558836A
INTERNATIONAL | NAVISTAR LOW TEMP RADIATOR | 3E0127120000 2601333C91 3S012712
Special Price
$1,113.00
Regular Price
$9,999.00
RADIATOR FOR 2009-2011 WORKSTAR. THIS IS A LOW TEMP RADIATOR WITHOUT COOLER.
| Part Number | SKU | 558836A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL | NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 45-5/16" |
| Core Width | 29-5/8" |
| Inlet | 1" UPPER RIGHT |
| Outlet | 1" LOWER LEFT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3E0127120000, 2601333C91, 3S012712, 437529P, 238836, HDC011204PA |