In stock
Part Number | SKU
546083
HYSTER | YALE FORKLIFT RADIATOR | OEM 2054530 8516828 580035305
Special Price
$275.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: HYSTER YALE FORKLIFT OEM RADIATOR INCLUDES OIL COOLER LOCATED ON 11" CENTERS.
| Part Number | SKU | 546083 |
|---|---|
| Application | HYSTER, YALE |
| Core Height | 18-3/4" |
| Core Width | 17" |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-5/16" |
| Outlet | 1-5/16" |
| Oil Cooler | INCLUDES COOLER ON 11" CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 580035305 8516828 2054530 246083 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |