Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
559015
CHEVY | GM RADIATOR: 2003-2007 TOPKICK W/ 8.1L ENGINE
Special Price
$622.00
Regular Price
$9,999.00
New Complete TitanX Radiators utilize patent-protected designs to produce product providing indu"
| Part Number | SKU | 559015 |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GM |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 37-1/4" |
| Core Width | 23-1/8" |
| Inlet | 1-3/4" UPPER LEFT |
| Outlet | 1-3/4" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 11-1/2" CENTERS WITH QUICK CONNECTORS |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559015 1003650 1003650AS 1003650AB 07083001 15258915 21695 15921764 15013564 15170908 15013569 19130053 8152589150 239015 |
| Notes | HEATER RETURN LINE 5/8 - OUTLET. INCLUDES COOLER. |