In stock
Part Number | SKU
558657A
FREIGHTLINER | STERLING RADIATOR | M2 BUSINESS CLASS ACTERRA 5500 | BHTD5967 FRE110
Special Price
$624.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558657A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER, STERLING |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 36" |
| Core Width | 26-1/4" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | BHTD5967, D5967, LT9181, 9181, 613RA9181, FRE110AP, FRE110, 238657 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |
