In stock
Part Number | SKU
44FR2390
FREIGHTLINER CHARGE AIR COOLER FITS: 2018 & NEWER M2 WITH LOW HORSEPOWER
Special Price
$433.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FR2390 |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Core Height | 23-5/8" |
| Core Width | 21" |
| Depth | 2" |
| Inlet | 3" |
| Outlet | 3" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | TXE1030482C 1040580A 1040581A 1040582A 1040583A 1050505C 1050506C 1050634C 1050635C 222390 |
| Notes | HAS 1" COMPRESSOR PORT UNDER OUTLET (DRIVERSIDE) |

