Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44FR6P
FREIGHTLINER | CHARGE AIR COOLER: 2008 & NEWER M2 HOOK MOUNT
Special Price
$725.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FR6P |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Core Height | 28-5/8" |
| Core Width | 21-1/2" |
| Depth | 2" |
| Inlet | 3" |
| Outlet | 3" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44FR6P 222279 0132200000 01-32200-000 01-32211-000 0132211000 CHS23 FRT18139 FRT18139N A0530696001 A05-30696-001 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |


