In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
359920
FORD | NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR W/ PERKINS ONLY: L779 L783 L784 L785 | OEM 9619995
Special Price
$482.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359920 |
|---|---|
| Make | L779, L783, L784, L785 |
| Models | L779 L783 L784 L785 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 20-7/8" |
| Core Width | 18-1/8" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-5/8" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 9619995 219920 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |