In stock
Part Number | SKU
44FOR2303
FORD | CHARGE AIR COOLER: F650 F750
Special Price
$508.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FOR2303 |
|---|---|
| Make | FORD |
| Core Height | 29-1/2" |
| Core Width | 25-1/2" |
| Depth | 1-5/8" |
| Inlet | 3-1/2" |
| Outlet | 3" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1B218 201800 E8HT6K775FB E9HZ6K775A F0HT6K775FA F0HZ6K775C FD25C 17V9779 1E3249 206683 222021 3E1002 3E8595 441180 BTC-1128 BTC1128 C-FD25C DHTFO25C E8HT-6K775FB E9HZ-6K775A F0HT-6K775FA F0HZ-6K775C F3HZ-6K775E F8HT-8009HA F8HT8009HA FLX010104 FODAC-25C FODAC25C FOR19006 IE 3249 IE 3714 IE 3715 IE-3249 IE-3714 IE-3715 PC2928 SRMFOR25C US-FODAC-25C USFODAC25C 441180 222303 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

