In stock
Part Number | SKU
559023A
CHEVROLET | GMC RADIATOR: KODIAK, TOPKICK
Special Price
$541.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559023A |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GMC |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 37-1/8" |
| Core Width | 19-1/8" |
| Inlet | 1-3/4" UPPER LEFT AT 1-1/2" |
| Outlet | 1-3/4" LOWER RIGHT AT 2-9/16" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | (2) COOLERS EACH AT 11-1/2" CENTERS |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559023A 559023 5800-33 580033 GMC33 TR8023 SCSI239023 21694 239023 15797461 15170906 15258917 150113551 19130050 1579463 15013568 88551 15170904 15013546 15797463 B1449 1003639 1003639AN 12082101 1003638 1003638AS 21693 15258918 19130049 15797462 M2947001 S6705001 |
| Notes | COOLERS ON INLET AND OUTLET TANKS. 5/8 BYPASS CONNECTION. DOES NOT HAVE FILL NECK. |