In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
559060A
MACK RADIATOR: CV GRANITE RD & R SERIES(W/RENAULT ENGINE)
Special Price
$533.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559060A |
|---|---|
| Make | MACK |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 27-1/2" |
| Core Width | 34-5/8" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT AT 11-1/2" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 7-3/4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-3/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559060A 25174124 3MF5533BM 20961102311 1102169 3MF5533AM 3MF5533M 25174124 1003508 7300-07 730007 MAC 07 239060 |
| Notes | SEE ALTERNATE PART NUMBER FOR RADIATOR WITH OIL COOLER. |

