In stock
Part Number | SKU
559328A
INTERNATIONAL / FORD RADIATOR: 2004-2007 FORD F650, F750: 2002-2007 T'L 3000, 3600, 3800, 4100-460
Special Price
$450.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559328A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, FORD |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 20-5/8" |
| Core Width | 25" |
| Inlet | 2-1/4" LOWER LEFT AT 11-1/4" |
| Outlet | 2-1/4" LOWER RIGHT AT 11-1/4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 1-3/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559328A 559328 NAV08 640008 6400-08 CTVTX61252 437365S TR9328 SCSI239328 2504905C92 3E009551000 4C4Z8005HA 2504907C91 2504907C92 2504905C91 2505511C92 3E0102010000 239328 238679 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |

