In stock
Part Number | SKU
44IHC6E
INTERNATIONAL | NAVISTAR CHARGE AIR COOLER: 4300, 4400
Special Price
$534.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44IHC6E |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL |
| Core Height | 27-15/16" |
| Core Width | 9-3/4" |
| Depth | 4-5/16" |
| Inlet | 3-1/2" |
| Outlet | 3-1/2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | BT1137D, 1S180117, 1S180118, 2586790C1, 2504418C1, 2504904C1, 1E4898D, 2505508C93, 2505509C93, 4C4Z6K775FA, 4C4O6K775FA 222261 1N180001D, 1N180001G, 1N180002D, 1N180002G, 1N180014, 1N180015, 1N180041G, 1N180042G, 1N180117, 1N180118, 1S0048980000, 1S180001, 1S180002, 1S180041, 1S180042, 1S4898, 1S5660, 1S180126, 2586049C91, 2586049C92, 2505508C91, 2505508C92, 2505509C91, 2505509C92, 3548897F91, 3548897F92, 3548897F93, 3548897F94, 3548897F95, 3548898F91, 3548898F92, 3548898F93, 3548898F94, 3548898F95, BTC1137D, 1137D, CAC341, WSR1137D, CA2261, IHDAC6E, DURIHDAC6E, DHTIH6E, DHT6E, 37416E, SRMIHC6E, 44IHC6E, FLX010726, HDH010515, NAV16427, NAV16427R, 441300 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

