In stock
Part Number | SKU
557351A
MACK RADIATOR: 2000 - 2006 VISION, CX613 MODELS
Special Price
$703.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 557351A |
|---|---|
| Make | MACK |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 36" |
| Core Width | 27-7/8" |
| Inlet | 2" UPPER RIGHT AT 7" |
| Outlet | 2" LOWER LEFT AT 7" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 557351A 557351 25101914 7300-08 730008AP 239400 CTVTU80953 437351S MK85 3MF5529AM2 007658 1003546 1050022 2MF510AM2 2MF510M2 3MF5529BM 3MF5529M 3MF5529M2 3MF5529A 3MF5529AM 1003619 1003619BS 1003474 1003475 1102339 238633 |
| Notes | DOES NOT INCLUDE FRAME WORK. MUST REUSE OE FRAME. |

