In stock
Part Number | SKU
558702A
INTERNATIONAL NAVISTAR RADIATOR: WORKSTAR 7000 SERIES 2010 & NEWER
Special Price
$764.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558702A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 45-1/2" |
| Core Width | 34-5/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1003715, 1003715D, 1003715E, 1003715F, 1003715GS, 1040301, 1040301FS, 1102557, 1102557BS, 2513229C1, 2604454C91, 2604454C92, 2604454C93, 2604454C94, 2604454C95, 2604454C96, 3852265F91, 3852265F92, 3852265F93, 3852265F94, 3852265F95, 3852265F96, 3852265F97, 3852265F98, 6400-97, 437426P LT9128 238702 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. CAC INFO (44IHC2336 - COLD SIDE, 44IHC2293 - HOT SIDE) USE 558701 FOR AUXILLARY RAD |
We found other products you might like!


