In stock
Part Number | SKU
44IHC2293
INTERNATIONAL CHARGE AIR COOLER FITS: 2010 & NEWER WORKSTAR 7000 HOT SIDE
Special Price
$777.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44IHC2293 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL |
| Core Height | 42-1/2" |
| Core Width | 23-3/4" |
| Depth | 2" |
| Inlet | 3-1/2" GRILL SIDE |
| Outlet | 3" Engine Side |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 222293 2604455C91 2604455C92 3852265F91 3852265F92 1030395 1030395AS 1040301 1040301FS 3852265F93 3852265F94 3852265F95 3852265F96 3852265F97 3852265F98 ACT395 NAV16431 NAV16431N |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |



