In stock
Part Number | SKU
557163A
PETERBILT RADIATOR: 1997 - 2003 330 SERIES
Special Price
$589.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 557163A |
|---|---|
| Make | PETERBILT |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 34-1/2" |
| Core Width | 25-1/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 4" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 557163A X43196 154J2497102 0706875001 070675A001 0706875A001 0706875A90 0706876A001 07751A 07751AE 070700101000 2070700 2201002 X43194 X43198 X60837 706875001 70700101000 070707001000001 3S56668 X43191 239389 238771 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |

