Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44KW13G
KENWORTH CHARGE AIR COOLER: T300, T400(CUMMINS ENGINE) 2004-2005 T800
Special Price
$636.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44KW13G |
|---|---|
| Make | KENWORTH |
| Core Height | 37" |
| Core Width | 17-1/4" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44KW13G KEN16511, K09377, KO9377, X43192, 4882800002, CG0528M, 4862300002, 16511, CAC112D, CA2127, 374113G, BTC1112D, KEDAC13G, SRMKW13G, KW13G, RHT053, HDH010259, PET17716, PET17716N, PET17716R, KEN16511, KEN16511N, 441218 222127 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

