Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558729A
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2012-2013 DURASTAR 4300
Special Price
$836.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558729A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 36-5/8" |
| Core Width | 28-3/4" |
| Inlet | 2-1/4" UPPER RIGHT AT 5-1/4" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER LEFT AT 11-1/2" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 20-3/4" CENTERS |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558729A 2602925C92 2602927C92 3E0128220000 2602928C92 2602926C92 3E128230000 238729 FLA000797 NAV51 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |
