In stock
Part Number | SKU
558651A
PETERBILT | KENWORTH RADIATOR: 2011 - 2013 T200, T300: 337
Special Price
$632.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558651A |
|---|---|
| Make | KENWORTH, PETERBILT |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 25-5/8" |
| Core Width | 38-7/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558651A W0264001 U3500001 F316164110120 F316164110120G 238651 KEN30 770049 770049ST 770049PT 7700-49 7700-49ST 7700-49PT 633RA041 RA041 205001 HD205001 20013809 2001-3809 SPI20013809 SPI2001-3809 ABPN2020013809 TR8651 SCSI238651 437420 437420P 437420S LT9157 9157 633RA9157 RA9157 KW69Short 619RA051 W0264002 F316164 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |



