Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
352085
CASE IH / FORD NEW HOLLAND TRACTOR PLASTIC ALUMINUM RADIATOR: VARIOUS MODELS
Special Price
$414.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: CASE IH FARMALL MODELS 60, 70, 80, 90, 95. FORD NEW HOLLAND RADIATOR 352085 TD5010, TD5020, TD5030, TD5050 MODELS. DOES NOT INCLUDE COOLER.
| Part Number | SKU | 352085 |
|---|---|
| Make | CASE/IH FARMALL 60, 70, 80, 90, 95 TRACTORS FORD/NEW HOLLAND TD5010, TD5020, TD5030, TD5050 TRACTORS |
| Models | CASE/IH FARMALL 60 70 80 90 95 TRACTORSW/O OIL COOLER FORD/NEW HOLLAND TD5010 TD5020 TD5030 TD5050 TRACTORSW/O OIL COOLER |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18-1/8" |
| Core Width | 21-3/8" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 2 |
| Depth | 2-3/8" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 84175586 87681423 87681422 84250074 87610780 87637729 212085 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |