In stock
Part Number | SKU
351094
CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTER TRACTOR RADIATOR: MX210 MX230 MX255 MX285 | OEM 417858A2 417859A2
Special Price
$913.00
Regular Price
$9,999.00
This new Case IH radiator features a square wave core and the outlet connection is located on the grille side of the radiator.
| Part Number | SKU | 351094 |
|---|---|
| Make | CASE IH |
| Models | MX210 MX230 MX255 MX285 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 28-5/8" |
| Core Width | 20-1/4” |
| Inlet | 2-1/4" Upper Right 3-5/8" In |
| Outlet | 2-1/4" Lower Left Grill Side 3- |
| Rows | 6 |
| Depth | 4” |
| Fill Neck | N/A |
| OEM | Aftermarket Numbers | 417858A2 417859A2 211094 |
| Notes | FEATURES A SQUARE WAVE CORE AND THE OUTLET CONNECTION IS LOCATED ON THE GRILLE SIDE OF THE RADIATOR. |