In stock
Part Number | SKU
359582
CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTER TRACTOR RADIATOR: 580C | OEM D89103
Special Price
$377.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359582 |
|---|---|
| Make | CASE I/H 580C |
| Models | 580C |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-3/4" |
| Core Width | 18-1/4" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 3 |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 3-1/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | D89103 219582 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |