Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
559278A
BLUEBIRD | CARPENTER BUS RADIATOR: 1994-1999 | OEM 96060301 97051201 1003376K
Special Price
$500.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559278A |
|---|---|
| Make | BLUE BIRD, CARPERNTER |
| Core Height | 29-3/4" |
| Core Width | 26-1/8" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559278A 559278 BLU01 310001 3100-01 SRK7181 4371815 1769470 96060301 734730 1101949 97051201 1003376 1675000 1003376K 1003376KS 1101949K 1101949KS 01769470 |
| Notes | 1" TOP TANK CONNECTION. 1/4"NPT PORT ON BOTTOM TANK. |