In stock
Part Number | SKU
551236
CHEVROLET | GM RADIATOR: 1990-1997 KODIAK, TOPKICK
Special Price
$573.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 551236 |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GM |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 31-3/8" |
| Core Width | 25-1/2" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2-1/4" LOWER RIGHT |
| Rows | 1 |
| Oil Cooler | 6 PLATE COOLER ON 18" CENTER, 3/4-14NPSF FITTINGS, 3/4-14 NPSF TO 1-1/16"-16UNF ADAPTERS |
| Depth | 1-3/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 551236 20506 20525 3096047 52452178 52452179 52456571 52465094 RA1021 1R2655 20502 93801967 21641 89018626 HD9145 231236 |
| Notes | 1 ROW RADIATOR |