In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
359952A
CASE IH FORD NEW HOLLAND | BACKHOE TRACTOR RADIATOR | 570 580L 590SL 4300 | OEM 234876A1
Special Price
$570.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359952A |
|---|---|
| Make | CASE IH | FORD NEW HOLLAND |
| Models | 570LXT 570MXT 580 SUPER L 580L 580M 580SL 580SM 590 SUPER L 584E 585E 585G 4391 4391T 4391TA P85 PX110 S110 S70 S85 586E 586G 588G 590SL 590SM P70 P110 PX70 PX85 U80 W/O OIL COOLER |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18-1/2" |
| Core Width | 19" |
| Inlet | 1-3/4" |
| Outlet | 2-1/4" |
| Rows | 5 |
| Depth | 3-1/2" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 234876A1 239739A1 239739A2 234876A2 234876A 234882A1 219952 |
| Notes | PLEASE CONFIRM OE NUMBER FOR PROPER FITMENT | NO OIL COOLER | PLASTIC TANKS ALUMINUM CORE |