Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
546262
NISSAN FORKLIFT RADIATOR | OEM 21450FK30A
Special Price
$202.00
Regular Price
$9,999.00
This new plastic aluminum Nissan forklift radiator fits various models. Please confirm that the OEM number matches to ensure proper fit and performance. This radiator includes a 5-plate oil cooler and a new radiator cap.
| Part Number | SKU | 546262 |
|---|---|
| Application | NISSAN |
| Core Height | 17-3/4" |
| Core Width | 17-5/8" |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-5/16" (32mm) |
| Outlet | 1-5/16" (32mm) |
| Oil Cooler | 11" CENTERS WITH 1/2" FITTINGS. FEATURES A 5 PLATE COOLER |
| Warranty | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 21450FK30A 246262 21450-FK30A |
| Notes | INCLUDES NEW RADIATOR CAP |