In stock
Part Number | SKU
359836
MASSEY FERGUSON TRACTOR RADIATOR: 231 240P | OEM 1660655M92 1660654M92
Special Price
$260.00
Regular Price
$9,999.00
New copper brass radiator for Massey Ferguson 231 and 240P tractors. Includes new radiator cap. Please confirm OEM cross reference to ensure proper fit and performance.
| Part Number | SKU | 359836 |
|---|---|
| Make | MASSEY FERGUSON |
| Models | 231 240P |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18-1/2" |
| Core Width | 15" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 1-3/4" |
| Fill Neck | 1-5/8" I.D. x 3/4" Deep - 2-7/8" Tall |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1660655M92 1660654M92 219836 101801 |
| Notes | INCLUDES NEW RADIATOR CAP |