In stock
Part Number | SKU
359547
MASSEY FERGUSON TRACTOR RADIATOR: 20C 230 245 |OEM 579004M91
Special Price
$301.00
Regular Price
$9,999.00
New copper/brass radiator for Massey Ferguson models 20C, 230, and 245. A new radiator cap is included. Please verify OEM number matches to ensure proper fitment.
| Part Number | SKU | 359547 |
|---|---|
| Make | MASSEY FERGUSON |
| Models | 20C 230 245 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18-3/4" |
| Core Width | 14-7/8" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 1-5/8" I.D. x 3/4" Deep - 3-1/4" Tall |
| OEM | Aftermarket Numbers | 579004M91 219547 579004V91 AR7039 |
| Notes | INCLUDES NEW RADIATOR CAP |