Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
352090
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 1050|OEM CH18416 CH13963
Special Price
$329.00
Regular Price
$9,999.00
New copper brass radiator for John Deere 1050 tractor. Includes new radiator cap.
| Part Number | SKU | 352090 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE |
| Models | 1050 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-3/8" |
| Core Width | 15" |
| Inlet | 1-1/8" |
| Outlet | 1-1/8" |
| Rows | 3 |
| Depth | 1-7/8" |
| OEM | Aftermarket Numbers | CH18416 CH13963 212090 152356 |
| Notes | INCLUDES NEW RADIATOR CAP |