In stock
Part Number | SKU
351182
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: VARIOUS 6000 SERIES MODELS | AL115731 AL110865
Special Price
$530.00
Regular Price
$9,999.00
This new plastic aluminum radiator in the frame fits various John Deere 6000 series tractors as well as the John Deere 6410 Crawler Dozer and John Deere 6500 Sprayers. This radiator is a direct replacement for OEM numbers in the listing. Please confirm before ordering to ensure proper fit and performance.
| Part Number | SKU | 351182 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE |
| Models | 6110 6200 6210 6300 6310 6400 6405 6410 6500 6010 Euro 6100 Euro 6110L 6205 Euro 6210L 6300L 6310L 6310S 6400L 6410L 6410S 6500L 6510L 6510S SE6010 Euro SE6100 Euro SE6110 Euro SE6200 Euro SE6210 Euro SE6300 Euro SE6310 Euro | 6410 Crawler Dozer | 6500 Sprayer |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 20-1/4" |
| Core Width | 19-7/8" |
| Inlet | 2-3/8" |
| Outlet | 2-3/8" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2-15/16" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AL115731 AL110865 AL78003 AL116668 AL110996 AL115002 AL78001 AL115732 AL118774 211182 |