Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
351110
FORD | NEW HOLLAND TRACTOR: FORDSON DEXTA | OEM 957E8005
Special Price
$193.00
Regular Price
$9,999.00
This new radiator is a direct replacement for OE number 957E8005. Please verify OE number on your existing radiator to ensure proper fitment.
| Part Number | SKU | 351110 |
|---|---|
| Make | FORD | NEW HOLLAND |
| Models | FORDSON DEXTA |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 14-3/4" |
| Core Width | 13-3/4" |
| Inlet | (2) 1-3/4" |
| Outlet | 1-1/4" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Overall Height | 20-5/8" |
| width | 17-1/8" INCLUDING OUTLET CONNECTION |
| OEM | Aftermarket Numbers | 957E8005 211110 126920 |
| Notes | OUTLET CONNECTION IS LOCATED TO THE LEFT OF THE LOWER TANK OUTSIDE THE CORE. |