In stock
Part Number | SKU
351004
JOHN DEERE 950 TRACTOR | EXCAVATOR RADIATOR | CH19296 CH14027
Special Price
$321.00
Regular Price
$9,999.00
This new John Deere 950 tractor and excavator radiator is a direct fit replacement for OEM numbers CH19296 and CH14027 and includes a 2-year warranty. Please confirm OE number matches your current radiator to ensure proper fit.
| Part Number | SKU | 351004 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE |
| Models | 950 TRACTOR AND EXCAVATOR |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-1/8" |
| Core Width | 13-1/2" |
| Inlet | 1" |
| Outlet | 1" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | CH19296 CH14027 211004 119627 |
| Notes | SERPANTINE FIN CORE |