Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
351201
JOHN DEERE 8R TRACTOR | HAGIE STS SPRAYER RADIATOR | RE570493
Special Price
$1,371.00
Regular Price
$9,999.00
All aluminum radiator for John Deere 8R tractors and Hagie STS sprayers. Includes bar and plate construction with a square wave core.
| Part Number | SKU | 351201 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE | HAGIE |
| Material | ALL ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 38-1/8" |
| Core Width | 19-1/8" |
| Inlet | 2-1/2" |
| Outlet | 2-1/2" |
| Rows | 5 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 5-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | RE570493 AR5605 211201 |
| Notes | SQUARE WAVE CORE. MUST SHIP TRUCK FREIGHT. |
| width | 19-5/8" |
| Overall Height | 46-5/8" |