Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558871A
FREIGHTLINER RADIATOR FITS: 2018 & NEWER M2 WITH HIGH HORSEPOWER
Special Price
$791.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558871A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 32" |
| Core Width | 28" |
| Inlet | 2" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | QUICK CONNECT ON 17" CENTERS |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 238871 1004018A |
| Notes | HIGH HORSEPOWER |