In stock
Part Number | SKU
898468
VOLVO VNL ROLLING AIR SPRING | 21132005 1R12654 W013588468
Special Price
$77.00
Regular Price
$9,999.00
Please verify OEM number to verify proper fitment. If you do not see the part you are looking for, call our sales professionals at 877-203-4572.
FITS 2016 - 2020 VOLVO VNL MODELS. MUST VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE PROPTER FITMENT.
| Part Number | SKU | 898468 |
|---|---|
| Application | VOLVO |
| Packaging | SOLD INDIVIDUALLY |
| Top Plate Stud Count | 2 |
| Bottom Plate Stud Count | 1 |
| Extended Height | 21-1/2" |
| Compressed Height | 6.1" |
| Top Plate Width | 9" |
| Warranty | INCLUDES ONE-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1R12-654 1R12654 W01-358-8468 W013588468 21132005 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |