In stock
Part Number | SKU
899978
ROLLING LOBE AIR SPRING | W013589978 AS9978 S28929
Special Price
$84.00
Regular Price
$9,999.00
Please verify OEM number to verify proper fitment. If you do not see the part you are looking for, call our sales professionals at 877-203-4572.
ROLLING LOBE AIR SPRING FITS A VARIETY OF MODELS. PLEASE VERIFY OEM NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT.
| Part Number | SKU | 899978 |
|---|---|
| Application | VARIOUS MODELS |
| Packaging | SOLD INDIVIDUALLY |
| Top Plate Stud Count | 2 |
| Bottom Plate Stud Count | 1 |
| Extended Height | 19.6" |
| Compressed Height | 7.8" |
| Top Plate Width | 8-3/4" |
| Warranty | INCLUDES ONE-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | W01-358-9978 W013589978 WA01-9978C WA019978C AS9978 FS9978 S-28929 S28929 1R12-1179 1R121179 67588 69744 91014P959 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |