In stock
Part Number | SKU
898829
MACK | VOLVO ROLLING LOBE AIR SPRING | 1R12405 3934699
Special Price
$71.00
Regular Price
$9,999.00
Please verify OEM number to verify proper fitment. If you do not see the part you are looking for, call our sales professionals at 877-203-4572.
ROLLING LOBE AIR SPRING FIT A VARIETY OF MACK AND VOLVO APPLICATIONS. PLEASE VERIFY OEM NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT.
| Part Number | SKU | 898829 |
|---|---|
| Application | MACK | VOLVO |
| Packaging | SOLD INDIVIDUALLY |
| Top Plate Stud Count | 2 |
| Bottom Plate Stud Count | 1 |
| Extended Height | 20" |
| Compressed Height | 6.1" |
| Top Plate Width | 9" |
| Warranty | INCLUDES ONE-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1R12-615 1R12615 1R12-405 1R12405 W01-358-8829 W013588829 3934699 8449 38829 91016P449 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |