In stock
Part Number | SKU
898864
KENWORTH | PETERBILT ROLLING LOBE AIR SPRING | C811011 0308716 W013588864
Special Price
$71.00
Regular Price
$9,999.00
Please verify OEM number to verify proper fitment. If you do not see the part you are looking for, call our sales professionals at 877-203-4572.
| Part Number | SKU | 898864 |
|---|---|
| Application | KENWORTH | PETERBILT |
| Packaging | SOLD INDIVIDUALLY |
| Top Plate Stud Count | 3 |
| Bottom Plate Stud Count | 1 |
| Extended Height | 25.2" |
| Compressed Height | 7.8" |
| Top Plate Width | 8.93" |
| Warranty | INCLUDES ONE-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | W01-358-8864 W013588864 1R12-1097 1R121097 WA01-8864C WA018864C AS8864 FS8864 8898 C81-1011 C811011 C81-1013 C811013 03-08716 0308716 308716 C81-1017 C811017 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |