In stock
Part Number | SKU
898091
HENDRICKSON | RIDEWELL ROLLING LOBE AIR SPRING | S217874 S20901 1000156
Special Price
$86.00
Regular Price
$9,999.00
Please verify OEM number to verify proper fitment. If you do not see the part you are looking for, call our sales professionals at 877-203-4572.
FITS VARIOUS RIDEWELL AND HENDRICKSON TRAILERS.
| Part Number | SKU | 898091 |
|---|---|
| Application | HENDRICKSON | RIDEWELL |
| Packaging | SOLD INDIVIDUALLY |
| Top Plate Stud Count | 2 |
| Bottom Plate Stud Count | 1 |
| Extended Height | 19" |
| Compressed Height | 6.1" |
| Top Plate Width | 11.3" |
| Warranty | INCLUDES ONE-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1R14-171 1R14171 W01-358-8091 W013588091 C-20901 C20901 S-21784 S21784 8523 1000156 8091 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |