In stock
Part Number | SKU
899780
ROLLING LOBE AIR SPRING | FREIGHTLINER TRUCKS | 1613810000 W013589790 1R12303
Special Price
$65.00
Regular Price
$9,999.00
Please verify OEM number to verify proper fitment. If you do not see the part you are looking for, call our sales professionals at 877-203-4572.
FITS A VARIETY OF FREIGHTLINER TRUCKS. PLEASE CONFIRM OEM NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT.
| Part Number | SKU | 899780 |
|---|---|
| Application | FREIGHTLINER |
| Packaging | SOLD INDIVIDUALLY |
| Top Plate Stud Count | 2 |
| Bottom Plate Stud Count | 1 |
| Extended Height | 23" |
| Compressed Height | 8-3/4" |
| Top Plate Width | 9" |
| Warranty | INCLUDES ONE-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1R12-303 1R12303 W013589780 910S-16A382 910S16A382 8382 16-15595-000 1615595000 16-13810-000 1613810000 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |